Úspešný žiak, úspešná škola

Dátum: 16.01.2020
Autor: EWORKS.sk
Úspešný žiak, úspešná škola

Názov projektu: Úspešný žiak, úspešná škola
Kód projektu: 312011U648
Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje
Kód výzvy: OPLZ-PO1/2018/DOP/1.1.1-02
Začiatok realizácie projektu: 01.09.2019
Koniec realizácie projektu: 31.08.2022
Celkové náklady na projekt: 86 616,00 EUR
Výška poskytnutého NFP: 82 285,20 EUR

logo_OPLZ2

Ciele projektu:

Hlavným cieľom projektu je: Zvýšiť kvalitu a inkluzívnosť vzdelávania s cieľom zlepšiť učebné výsledky a vytvoriť rovnaké príležitosti pre znevýhodnených žiakov. To sa dosiahne vytvorením nových pracovných pozícií na škole, ktoré sa budú venovať znevýhodneným žiakom a ich potrebám. Na to nadväzujú špecifické ciele:

• Zabezpečenie rovnosti príležitosti pre znevýhodnených žiakov v aspekte vyrovnávania sa so žiakmi bez špecifických potrieb.
  • Zlepšenie školskej úspešnosti žiakov ZŠ zabezpečením väčšieho individuálneho prístupu k znevýhodneným žiakom vrátane tých s ŠVVP samostatnými zamestnancami na to určenými.
  • Zabezpečenie prepojenia a odovzdávania poznatkov medzi špeciálnym pedagógom a súčasnými aj budúcimi zamestnancami ohľadom inkluzívneho vzdelávania.

logo_EU_ESF2

Aktivity projektu:

Projekt bude realizovaný dvomi hlavnými aktivitami:

• Vyrovnávanie znevýhodnenia žiakov ZŠ a zabezpečenie rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom procese
  • Zlepšenie školskej úspešnosti žiakov vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Tento projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.

www.esf.gov.sk

www.minedu.gov.sk