Obec Kalinkovo
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Chodníky v Aleji Hrušov

Chodníky v Aleji Hrušov
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň. Týmto by som chcela apelovať na dobudovanie chodníkov v Aleji Hrušov. Jeden sa nachácha na konci ulíc Nevädzova a Púpavova, ktoré spája (na fotke). Druhý nedobudovaný chodník sa nachádza na konci Levanduľovej ulice. Tento spája aj samotnú Alej s obcou a ide o jednu z dvoch možností prechodu, keďže chodník popri hlavnej ceste zatiaľ (?!) neexistuje. Tento prechod (zatiaľ nemožno pomenovať chodník) je plne využívaný ako psíčkarmi, tak mamičkami s deťmi, ale aj bežnými obyvateľmi pri prechádzkach alebo ceste na autobus. Oba spomínané nedobudované chodníky sú v zanedbanom stave a harmonogram kosenia týchto častí nie je dostatočne včasný. Preto sa obraciam na vás, či obec plánuje tieto chodníky dobudovať, príp. tiež doplniť odpadkové koše na psie exkrementy? Ďakujem za zverejnenie, odpoveď a snáď aj rýchlu realizáciu. Karak

Odpoveď:

Dobrý deň

Všetky komunikácie a chodníky v časti Alej Hrušov sú vyhotovené v súlade so schválenou projektovou dokumentáciou. Chodníky, ktoré uvádzate ako nedobudované, sú vytvorené nespevnené pásy na kraji lokality Alej Hrušov. V týchto nespevnených pásoch ktoré majú povrch so štrkodrvy, sú vedené vetvy vodovodu z dôvodu zokruhovania vodovodnej siete v aleji Hrušov a preto by sa nemali používať ako chodník alebo iná prístupová obslužná komunikácia. Obec má vypracovanú novú pasportizáciu cestnej siete a chodníkov v ktorej je naplánovaný aj chodník na ulici Hlavnej popri ceste III. triedy č.1056 smer Hamuliakovo. Požiadavky na opravy ciest a výstavbu nových chodníkov v našej obci sú už niekoľko rokov preto by sme chceli tento zámer čo najskôr uskutočniť. Vlastné prostriedky nám však takúto náročnú investičnú akciu nepokryjú a preto sa snažíme získať finančné prostriedky z dotácií od štátu. Dodržiavať časový harmonogram kosenia trávy a buriny v celej obci, je pre pracovníkov OcÚ, vzhľadom k súčasnému počasiu o veľa náročnejšie (rýchlejší rast trávy a buriny v dôsledku vlhkého a teplého počasia posledných týždňov. Čo sa týka nespevnených pásov „chodníkov“ som rovnakého názoru ako Vy, že ho používajú psíčkari, lebo pri kosení je pracovník ktorý tam kosí viac zašpinený od psích výkalov ako od trávy. Navrhujete navýšiť počet odpadových košov na psie exkrementy čo nie je problém no nemyslím si že by to pomohlo. Skúste sa niekedy pozrieť na obsah týchto košov - na dne je trocha psieho trusu a zbytok komunálny odpad žiaľ vždy je to o ľuďoch.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.