Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Chodník

Vyriešený
Prijatý: 10.12.2020
Zodpovedaný: 29.12.2021
Autor: Alej Hrušov
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň, chcem sa opýtať kedy obec plánuje vybudovať , chodník popred fi.Systemair aby sa dalo dostať z Alej Hrušov na chodník čo je vybudovaný na Gaštanovej ul.? Chodia na zastávku deti, matky s deťmi, po blate atď. je možné tam urobiť aspoň štrkový( fr.asfalt) chodník, nakresliť čiaru na bet. alebo čokoľvek po čom sa dá normálne prejsť ako v 21.storočí?


Odpoveď:

Dobrý deň,

Obec má vypracovanú novú pasportizáciu cestnej siete a chodníkov v ktorej je naplánovaný aj chodník na ulici Hlavnej popri ceste III. triedy č.1056 smer Hamuliakovo. Problém je však v tom, že pozemok č. 642/464 ktorý patrí obci a tiahne sa okrajom hlavnej cesty č. 1056 smer Hamuliakovo, konči na hranici pozemku č. 642/51 ktorý patrí firme Systemair. Z tohto vyplýva, že na pozemku ktorý je pred firmou Systemair a zasahuje až po okraj hlavnej cesty nemôže obec zrealizovať chodník smerom do obce. Naším zámerom je stretnutie s vedením firmy a pokúsiť sa nájsť spoločné riešenie na realizáciu výstavby uvedeného chodníka. Priznám sa, že v súčasnej dobe Vám neviem dať presnú odpoveď, ako sa to celé vyrieši a kedy by sa presne chodník mohol začať realizovať. Ako som už písal v minulosti, je v záujme obce zrekonštruovať havarijný stav chodníkov a ciest v obci. Vlastné prostriedky nám však takúto náročnú investičnú akciu nepokryjú a preto sa snažíme získať finančné prostriedky z dotácií od štátu. Samozrejme dovtedy však budeme musieť aspoň provizórne robiť z možných vlastných finančných prostriedkov, aby sme zabezpečili aspoň akú - takú bezpečnosť na cestách a chodníkoch v našej obci.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.