Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nadmerný hluk

Vyriešený
Prijatý: 01.05.2020
Zodpovedaný: 05.05.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Jozef Konrád

Podnet:

Dobrý deň,
chcel by som sa informovať či by bolo možné upozorniť obyvatelov, ktorí generujú nadmerný úmyselný hluk a tým obťažujú susedov a svoje okolie. Zdôrazňujem, že ide o úmyselný hluk a nemám žiadne výhrady voči hluku, ktorý súvisí z bežnými činnosťami ako kosenie trávnika..atď.
O čom tu rozprávam je hlasné púšťanie hudby skoro každý deň. Toto je počuť aj cez zatvorené 3-vrstvové okná a hrubé steny.
V našom okolí je to napr. pán Vendelín Jurányi. Chápem, že je "hudobník" (aj keď nie moc dobrý), ale hudbník si má ošetriť štúdio a hlavne zavrieť si dvere na štúdiu.
Riešil by som to upozornením osobne ale po niekolkých upozorneniach to zjavne nemá význam z našej strany. Keďže tu žijú v okolí aj deti, ktoré by sa rady vyspali, by som vás PROSIL o nejaké riešenie. Sme už zúfalí.
Ďakujeme.


Odpoveď:

Dobrý deň 

Občianske spolunažívanie je veľmi citlivá téma. Susedia by mali konať tak, aby neobťažovali hlukom iné osoby, ale na druhej strane je potrebné chápať aj suseda, ktorý nekoná úmyselne. Úmyselné v tom zmysle, že by chcel robiť takpovediac napriek ostatným susedom. Mal som osobný pohovor s danou osobou aby mi podal vysvetlenie k sťažnosti. A zhodli sme sa na tom, že zaklopať u suseda a pokojne vysvetliť, že ruší iných, často úplne stačí a nepokazí susedské vzťahy. Pochopiteľne ak sa nebude rešpektovať zákonná ochrana pred hlukom, uskutočníme pohovor na OcÚ medzi dotknutými stranami a pokúsime sa nájsť spôsob vyriešenia problému.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.