Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oprava cesty na náměstí sv. Františka

Vyriešený
Prijatý: 02.03.2019
Zodpovedaný: 27.04.2020
Autor: David Března
Zodpovedal: Jozef Konrád

Podnet:

Dobrý den,
rád bych navrhnul opravu komunikace v místě výjezdu od kostela na hlavní cestu. Jedná se o malý kus cesty, který již přes 15 let obec dosypává štěrkem, což není řešení a neusátle přejíždíme velké díry a kaluže.

Vzhledem k celkové investici do revitalizace náměstí je škoda, že se nepodařilo opravit tuto část cesty.
Děkuji předem za vyjádření.


Odpoveď:

Dobrý deň

Vieme o tomto probléme, úpravy ciest boli robené vždy v tzv. úspornom režime. Z ekonomického hľadiska nemá význam dlhodobo „plátať“ cesty a chodníky a neustále ich opravovať. Ideálnou cestou by bola komplexná rekonštrukcia všetkých komunikácií v našej obci. Celé je to však o finančných možnostiach rozpočtu našej obce. V súčasnosti naša obec ešte stále spláca úver, ktorý je splatný v roku 2022 a momentálne vynakladáme nemalé finančné prostriedky na rekonštrukciu školskej jedálne v kultúrnom dome. Preto bez cudzích zdrojov nie je možné nad takouto investíciou uvažovať. Zodpovedne môžem povedať, že reagujeme na každú výzvu, ktorú nám poskytuje štát a EU. Potešujúcou správou je, že sa nám darí v obstarávaní financií na rôzne iné účely ale na opravy a úpravy miestnych komunikácií sa ešte výzva neposkytla.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.