Bordel pri vstupe do Aleje Hrušov

Autor: Reichová
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobré ráno pán starosta, samozrejme napíšem aj podnet ale posielam info aj sem. Alej Hrušov - developeri asi nedávajú svojím zamestnancom nádoby na odpad a všetko sa to hromadí za kontajnermi na papier a šatstvo. Vedeli by ste ich nejako upozorniť prosím? Ja som dnes ráno prosila pánov smetiarov či by to nezobrali, ale nechali to tam . Smrad, spina ak príde vietor, máme to po uliciach. Ďakujem za nejaké riešenie. Keďže je tam taký bordel mám 100chuti požiadať o odstránenie kontajnerov , veď aj tak zbierajú smeti z domácností. Na charakter človeka sa vyhovárať nedá, ten kto to tam hádže ho totiž nemá. Ďakujem. Reichová

Odpoveď:

Dobrý deň,

Už viackrát sme informovali občanov, že od miery vytriedenia odpadov v našej obci je odvodený poplatok za uloženie odpadu na skládke. Je teda logické, že čím je miera triedivosti vyššia, tým menej odpadu z obce končí na skládke a obec tak šetrí náklady na zber komunálneho odpadu čo ovplyvňuje sadzbu poplatku za odpad pre občanov. V snahe dosiahnuť vyššiu úroveň triedenia komunálneho odpadu, je v obci umiestnených 10 stanovísk s nádobami na triedený odpad ako sú plasty, sklo, kompozitné obaly, obaly z kovov a papier. Tieto stanoviská sú pravidelne raz do mesiaca vyvážané. Občas sa vyskytne, že je nádoba preplnená. V tom prípade je možnosť vhodiť odpad do nádoby na ďalšom z desiatich stanovísk, alebo odniesť do zberového dvora, nie ich ukladať k nádobám a vytvárať tak neporiadok na danom stanovisku. Stav okolo kontajnerového stanovišťa v Aleji Hrušov budú monitorovať zamestnanci OcÚ. V prípade opakujúceho sa znečisťovania stojiska, budeme situáciu riešiť odstránením kontajnerov.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.