ČREPY OD SKLA PO ODBERE OBSAHU ZBERNEJ NÁDOBY

Autor: Libuša Szabóová
Zodpovedal: Jozef Konrád

Podnet:

Dobrý deň pán starosta. Všimla som si že po vývoze skla zo zberných nádob na to určených je plno črepín na zemi v okolí týchto nádob . Viem že tý ktorý to odvážajú nemajú čas aby črepiny pozametali a upratali. Môžete zariadiť aby to takto nezostávalo po vývoze skla v našej obci ? Ďakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň

Upozornili sme na to zvozovú firmu ktorá nám vykonáva odvoz skla, že po vyprázdnení kontajnerov zostanú okolo stanovišťa úlomky zo skla a nech si dávajú na to pozor. Odpoveď znela, že nie sú povinní automaticky upratovať odpad okolo zberných nádob a za čistotu okolo stanovíšť zberných nádob zodpovedá správca. Aby sa zabránilo neporiadku na stanovišti zberných nádob, budú naši zamestnanci OcÚ vždy po odvoze odpadu kontrolovať čistotu okolo zberných nádob.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.