Orez Topola mimo vegetacneho obdobia

Autor: Martina Duplinska
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobry den, rada by so sa opytala ci by bol mozny rovnaky orez topola pri zastavke IMOS (Topolova ulica) mimo vegetacneho obdobia ako bol zrealizovany pred cca 5timi rokmi. Takyto pravidelny orez udrziava topol v bezsemennej faze co pomaha udraziavat poriadok v okoli pocas jari ako aj vyrazne pomaha alergikom zijucim v jeho blizkom okoli, nakolko kvety a semena sa netvoria. Dakujem

Odpoveď:

Dobrý deň,

Výrub drevín je možné uskutočniť len počas vegetačného kľudu, ktoré začína každoročne 01.10. a končí 31.03. nasledujúceho roka v zmysle vyhlášky č. 24/2003 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon č. 543/2002 o ochrane prírody a krajiny. Zákon však z tejto povinnosti pripúšťa aj určité výnimky. Pracovník OcÚ, ktorý je zodpovedný za úsek ochrany prírody bol poverený obhliadkou miesta a na základe zistených skutočností bude riešiť Váš podnet na mimoriadny ozdravný orez topoľa.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.