Chov sliepok, králikov Alej Hrušov

Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň pán starosta. Možno táto otázka zaujíma viac ľudí, preto by som sa rád informoval, či je možné v obci, na pozemkoch v časti Alej Hrušov chovať sliepky, prípadne králiky. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Dobrý deň,

Častým problémom pri chove zvierat sú spory medzi susedmi. V tomto prípade by som odporúčal najprv sa stretnúť zo susedmi a v prípade pozitívnej reakcie sa ďalej riadil platnou legislatívou, ktorá stanovuje isté obmedzenia, vrátane povoleného počtu zvierat a ich umiestnenia na pozemku, v závislosti od druhu chovaného zvieraťa. Ide hlavne o Zákon č. 369/1990 Zb. Zákon Slovenskej národnej rady o obecnom zriadení, na základe ktorého obec vydalo Všeobecne záväzné nariadenia (VZN) o chove hospodárskych zvierat v obci Kalinkovo, ktoré je zverejnené na webovej stránke obce.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.