Kontajner na papier alej Hrušov

Autor: Reichová
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň, chcela by som poinformovat, že kontajner na papier v aleji Hrušov je plný po pár dňoch, papier sa nachádza už aj mimo kontajnera a v prípade vetra to bude všade rozfukane. Viete s tým niečo spraviť? Ďakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň

Zberová firma, ktorá je zazmluvnená s našou obcou, vyváža kontajnery podľa harmonogramu raz za mesiac. Požiadali sme spoločnosť ENVI-PAK o navýšenie frekvencie odvozu, kde nám oznámili, že nemôžu vyhovieť našej požiadavke s odôvodnením, že pridelený počet zberných kontajnerov a zazmluvnená frekvencia odvozu je vyššia ako zákonom určené minimálne množstvo (štandard zberu). Je to zasa o charaktere človeka ak vidím plný kontajner, hodím to vedľa kontajnera a nestarám sa. Ľudia pritom májú možnosť nadbytočný papier rozrezať a zviazať do balíka, pričom zberová firma ho v deň vývozu odoberie od domu, alebo ho môžu odovzdať na zberovom dvore počas otváracích hodín ale to je asi pre nás „veľmi náročné“. Zamestnanci OcÚ monitorujú kontajnerové stojiská a ak nastane taký stav ktorý popisujete dajú ho do poriadku.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.