Bratislavský kraj potrebuje viac!

Dátum: 16.12.2021
Bratislavský kraj potrebuje viac!

Stanovisko starostu obce Kalinkovo k postoju celého Bratislavského kraju.

Jednoznačne podporujem jednotný postoj celého Bratislavského kraja, pre nevyhnutné získanie a rozloženie - presun dostatočnej finančnej pomoci z alokácií SR, z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a z Európskeho sociálneho fondu na nevyhnutné projekty realizované v Bratislavskom kraji, a to v strategických oblastiach dopravy, životného prostredia, školstva, zdravotníctva, vedy a výskumu a sociálnej služby.

Bez týchto transferov nie je možné financovať ďalší rozvoj miest a obcí, nakoľko samosprávy nie sú schopné v rámci vlastných rozpočtov vyčleniť dostatočné množstvo finančných prostriedkov. Cieľom spoločného úsilia je, aby príslušne štátne orgány vyvíjali väčšie úsilie – aktivitu, na zabezpečenie transferu, ktorý pomôže financovať rozvojové projekty v našom kraji v rámci programového obdobia 2021 – 2027.

Jozef Konrád
starosta obce Kalinkovo