Povinnosť registrácie všetkých chovov ošípaných

Dátum: 25.01.2019
Autor: Starosta obce
Povinnosť registrácie všetkých chovov ošípaných

Dňa 6. novembra vydala Európska komisia (EÚ) Vykonávacie rozhodnutie komisie 2018/1669, v ktorom sa uvádza, že výnimka z registrácie chovov s jednou ošípanou pre vlastnú spotrebu, udelená rozhodnutím 2006/80 ES sa pre vymenované členské štáty vrátane Slovenskej republiky ruší .

Všetky chovy ošípaných - teda aj tie, v ktorých chovajú len jednu ošípanú pre vlastnú potrebu, musia byť podľa uvedenej egislatívy zaregistrované, tak ako ostatné chovy v centrálnej evidencii hospodárskych zvierat (CEHZ)!!

Registráciu chovu je možé vykonať na RVPS Senec v pracovných dňoch v čase od 7:00 do 15:00 hod. na adrese: Svätoplukova50, 903 01 Senec.

V prípade nejasností kontaktujte RVPS Senec - telefón: 02/45926212.

Oznam - Povinnosť registrácie všetkých chovov ošípaných Veľkosť: 172.9 kB Formát: pdf Dátum: 25.1.2019