Zálohujme, ale nezabúdajme triediť

Dátum: 24.02.2022
Počet videní: 2047
Zálohujme, ale nezabúdajme triediť

Od 1. januára 2022 sa začali zálohovať nápojové fľaše z plastu a hliníkové plechovky. Sú označené znakom Z v krúžku .

Všetky obaly, ktoré nie sú zálohované, treba naďalej triediť tak, ako doteraz.

Do triedeného zberu plastov patria:
stlačené plastové obaly z kozmetiky a čistiacich prostriedkov, potravín, mliečnych výrobkov, oleja a sirupov, plastové vrecká a fólie, obalový polystyrén.

Do triedeného zberu kovov patria:
kovové obaly, ako konzervy, alobal, kovové vrchnáky a pod.

Zálohované obaly z plastu a kovu

Pri kúpe nápoja v zálohovanom obale je potrebné zaplatiť 15 centov, ktoré budú vrátené pri odovzdaní prázdnej fľaše či plechovky.

Pozor, plechovky a fľaše sa nesmú vracať zdeformované ani stlačené.

Všetky predajne musia účtovať záloh, ale nie všetky sú povinné prebrať prázdne obaly a vyplatiť nazad záloh. Obaly netreba vrátiť tam, kde boli kúpené. Môžu sa vracať v ktoromkoľvek obchode zapojenom do zálohového systému.

Viac informácii nájdete v prílohe.

Plagat_Zalohujme_ale_nezabudajme_triedit Veľkosť: 193 kB Formát: pdf Dátum: 24.2.2022