Z diára starostu - Február

Dátum: 10.03.2023
Autor: Starosta obce
Z diára starostu - Február

Okrem každodenných neformálnych stretávaní sa s občanmi a riešení ich požiadaviek týkajúcich sa obecnej samosprávy, sa venujem aj ďalším aktuálnym úlohám, ktoré budú pravidelne zverejnené na webovej stránke obce, kde sme Vám spustili novú rubriku „Z diára starostu".

1. február / Kontrolný deň na ZŠ / Kontrola postupu prác podľa časového plánu stavby a zmluvy za účasti projektanta, stavebného dozoru a zástupcov dodávateľa.

1. február / Vzdelávanie / seminár „Problematika financovania obcí“

1. február / Životné prostredie / Stretnutie so zástupcami spoločnosti Slovnaft, na ktorom boli prejednané aktuálne témy,  ako skrátiť negatívne vplyvy činností znižujúcich pohodlie obyvateľov žijúcich v okolí rafinérie na nevyhnutné minimum.

2. február / kultúra a podujatia / Pracovné stretnutie s poslancami v súvislosti s Fašiangovou slávnosťou v Kalinkove.

6. február / Sociálna starostlivosť / Stretnutie vo veci nadviazania spolupráce v rámci Národného projektu Bezplatné dlhové poradenstvo, čo znamená poskytnutie  pomoci obyvateľstvu v ekonomickej, finančnej, právnej i psychologickej oblasti.

6. február / Sociálna starostlivosť / Jednanie so zástupcami OMAPO, o.z. k návrhu zmeny cenníka v zmysle zmluvy o súčinnosti pri zabezpečovaní prepravnej služby pre rok 2023

7. február / Kontrola činnosti OcÚ /  Pravidelná kontrola na základe kontrolnej činnosti Hlavného kontrolóra - kontrola príjmov, výdavkov a finančných operácií obce.

8. február / Rozvoj obce / Na základe iniciatívy BVS sa konalo pracovné stretnutie, na ktorom boli účastníci stretnutia oboznámení s aktuálnym stavom vybudovaného vodovodu a kanalizácie na Poľnej ulici. Na rokovaní sa  diskutovalo o možnosti a podmienkach na prevzatie vybudovaného vodovodu a kanalizácie do správy BVS.

8. február /  Vzdelávanie a životné prostredie / Jednanie so zástupcom Green energy slovakia, s.r.o., téma  šetrenie energiami, ako aj vyhľadávanie nových možností, ktoré sú ekologicky a zároveň ekonomicky udržateľné, ako inštalácia fotovoltaických panelov na škole, ktoré  pomôžu fungovať udržateľnejšie a zároveň znižovať náklady na energie.

9. február / Rozvoj obce / Spoločné informatívne stretnutie starostov regionálneho združenia obcí Podunajska so zástupcami BSK. Na stretnutí boli rozoberané tieto témy: Stav prípravy a schválenia Programu Slovensko 2021 – 2027 a programov cezhraničnej spolupráce, Priority územia (príprava integrovaných územných investícií, stav pripravenosti projektov vo vybraných oblastiach), Stav čerpania Plánu obnovy a odolnosti, Informácia a finálnych prácach na Adaptačnom pláne - zdôraznenie významu pre čerpanie externých financií.

10. február / Vzdelávanie /  Odborný webinár  na tému Zákon č. 79/2015 Z.z. o odpadoch - evidenčná a ohlasovacia povinnosť v odpadovom hospodárstve za rok 2022

14. február / Pozvanie na karneval v našej Materskej škole

14. február / Kontrola činnosti OcÚ /  Pravidelná kontrola na základe kontrolnej činnosti Hlavného kontrolóra - kontrola plnenia uznesení obecného zastupiteľstva

16. február / Kontrolný deň na ZŠ / Kontrola vykonaných prác podľa harmonogramu a zmluvy za účasti projektanta, stavebného dozoru a stavbyvedúceho