Majitelia strelných zbraní: nezabudnite na povinnosti, ktoré treba splniť do konca januára 2023

Dátum: 09.01.2023

Od 1. februára 2022 je účinná novela zákona č. 190/2003 o strelných zbraniach a strelive. Upozorňujeme držiteľov zbrojných licencií, zbrojných preukazov a držiteľov určitých druhov strelných zbraní na zmeny a aktuálne povinnosti.

Majitelia strelných zbraní, ktorí vlastnia doposiaľ políciou neevidované zbrane - avšak držba ktorých je podmienená od 1. februára 2022 vydaním zbrojného preukazu, zbrojnej licencie a zaevidovaním - majú už len pár týždňov na to, aby stihli v lehote do 31. januára 2023 PODAŤ ŽIADOSŤ o vydanie zbrojného preukazu, zbrojnej licencie alebo o zaevidovanie zbrane na príslušnom oddelení dokladov, úsek zbraní a streliva okresného riaditeľstva Policajného zboru v mieste trvalého/prechodného pobytu.

Ak máte viac otázok, pozrite na: https://www.minv.sk/?najcastejsie-otazky-novela-zakona-01-02-2022

leták zbrane Veľkosť: 72.4 kB Formát: jpg Dátum: 9.1.2023