Uvítanie detí do života v obci

Vyriešený
Prijatý: 16.06.2022
Zodpovedaný: 17.06.2022
Autor: Zuzana Jesenská
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň pán starosta,
plánujete pre detičky uvítanie do života? Počas covidu sa to nekonalo a zaregistrovala som v okolitých obciach, že dodatočne spravia program pre detičky narodené v roku 2019,2020,2021. ďakujem s pozdravom Jesenská

Odpoveď:

Dobrý deň,

K prvým slávnostným chvíľam malých Kalinkovčaniek či Kalinkovčanov patrí uvítanie do života. Tento slávnostný obrad má v našej obci dlhoročnú tradíciu, ktorú vždy oslavuje spolu s rodičmi. Žiaľ, od marca 2020 tieto slávnostné obrady však obec pre pandémiu koronavírusu a potrebné opatrenia musela pozastaviť. Vďaka zlepšenej situácii bude obec opätovne organizovať obrady ale so zmeneným systémom organizovania. Dôvodom je najmä to, že nevieme predpokladať aké „pandemické“ opatrenia budú platiť v ďalšom období. Prvé uvítanie plánuje obec pripraviť v novembri 2022 a to pre deti narodené v 2019/2020 a druhé v marci 2023 pre deti narodené v 2021/2022.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň