Obec Kalinkovo
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Kontajnery, Exkrementy na chodníkoch

Kontajnery, Exkrementy na chodníkoch
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň, pán starosta
Chcela by som upozorniť na neustály bordel pri vstupe do Alej Hrušov pri kontajneroch. Bolo by možné presunúť niekam inam kontajnery aby neboli pri ceste a nehadzali tam odpad aj mimo ľudí z aleje? Poprípade zrušiť kontajnery ? Neustále sa to rieši na stránke Kalinkovo-Alej Hrušov a keď je vietor tak ten bordel je rozfukany všade.. Ďalšia vec sú exkrementy po chodníkoch v alej Hrušov alebo na hradzi po psoch. Aj pri koši na psie exkrementy čo sa nachádza v našej časti tak aj priamo pod ním sa nachádzajú. Myslím že to je celkom obmedzujúce a nechutné a už si tu prídem ako v nejakej osade. Na stránke Alej Hrušov sa spomína aj jedno meno pána čo je z nového Kalinkova a necháva venčiť svoje psi po našich chodníkoch a kde vykonajú potrebu tak to tam nechá. Jedna pani sa mu snažila aj dohovoriť no vraj neúspešne.

Odpoveď:

Dobrý deň

Už v minulosti bol podaný podnet na neporiadok okolo kontajnerov pri vjazde do časti Alej Hrušov. V odpovedi na podnet som uviedol, že budeme monitorovať kontajnerové stojisko a v prípade opakujúceho sa znečisťovania stojiska kontajnery odstránime. Vyzerá to tak, že ľudia sú nepoučiteľní a teraz nepoukazujem iba na miestnych ale aj na okolo idúcich. Umiestnili sme kontajner do prostred ulice, tak aby mali všetci obyvatelia časti Alej Hrušov rovnako ďaleko k stojisku a čo sa stalo, nejaký dobrák ho stále posúval na iné miesto. Stojisko sa premiestnilo na okraj ulice a zasa je nespokojnosť lebo sa tvorí neporiadok. A čo docielime odstránením kontajnerov? Zníži sa triedenie odpadu, zvýši sa množstvo komunálneho odpadu a tým pádom sa zvýši aj  poplatok za KO, ktorý bude znášať celá obec. Téma psích exkrementov je v našej obci nekonečná, pričom legislatíva jednoducho hovorí, že osoba, ktorá vedie psa a neodstráni bezprostredne výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, je priestupok podľa § 7 ods. 2 písm. f) zákona č. 282/2002 Z.z., za ktorý môže byť priestupcovi uložená pokuta. Na to aby mohla byť sankcia uložená, musí byť skutok dokázaný, aby nebol potrestaný ten, komu nebola preukázaná vina. Obecný úrad musí postupovať v zmysle platnej legislatívy, a teda nemôže konať a postihovať nikoho bez náležitého preverenia a dokázania priestupku. Ak chceme mať ulice čisté, je dôležité, aby ste v prípade, že ste boli svedkami toho, že konkrétna osoba venčiaca psa neodstránila psie výkaly bezprostredne po znečistení nezostávali v anonymite a pomohli s jej identifikáciou a dokázaním porušenia povinností. Ak sama necíti potrebu plniť si svoje povinnosti, snáď, sa poučí uloženou sankciou.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.