Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Premávka na Námestí sv. Františka

Vyriešený
Prijatý: 05.12.2023
Zodpovedaný: 01.02.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň. Rád by som sa informoval, či obec neuvažuje nad zjednosmernením premávky na Námestí sv. Františka za OÚ / pri obchode. Tým, že sú tam na ceste poparkované autá, je často obtiažne v obojsmernej premávke vyhnúť sa protiidúcemu vozidlu. Situácia je obzvlášť zlá v časti od kostola, kde vznikajú kolízne situácie, keďže nie je možné spozorovať vozidlá prichádzajúce spoza budovy OÚ. Predpokladám, že by toto riešenie uvítali aj majitelia priľahlých nehnuteľností, vodiči zásobovania potravín a tiež ich návštevníci.


Odpoveď:

Dobrý deň,

Váš podnet bude prerokovaný na najbližšom zasadnutí obecného zastupiteľstva. Ak poslanci OZ vydajú súhlasné stanovisko, obec dá vypracovať projekt dopravného značenia. Projektovú dokumentáciu musí schváliť, Okresný dopravným inšpektorátom PZ v Senci, a Okresný úrad Senec odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií. Po získaní súhlasných vyjadrení a stanovísk dotknutých orgánov, môžeme osadiť dopravné značenie na predmetnej komunikácii.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.