Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nebezpecne vyschnute konare nad chodnikom

Vyriešený
Prijatý: 21.09.2023
Zodpovedaný: 30.10.2023
Autor: Mirka Lehotska
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobry den pan starosta,

Na konci Konvalinkovej ulice pri kaplnke je strom, ktoremu vyschli nejake tie konare a su priamo nad frekventovanym chodnikom veducim na hradzu, pocas vetra byvaju pod stromom popadane nejake haluzky, obavame sa, ze tieto velke vyschnute konare mozu hocikedy padnut na chodcov, su vysoko a su velke. Moze niekto z obce orezat vyschnute konare na celom tomto strome? Dakujem


Odpoveď:

Dobrý deň,

Každý podnet obyvateľa obce, na suché, či poškodené stromy na uliciach, či v parkoch musíme reagovať v maximálnom súlade so zákonmi a predpismi, tak, aby sme videli aj širšie vzťahy a súvislosti. Na každý poukazovaný strom, ktorý je poškodený alebo môže zapríčiniť škodu, príde zmonitorovať náš odborný zamestnanec, ktorý vizuálne aj pomocou neinváznych metód posúdi stav dreviny. Následne rozhodne o ďalšom postupe. Ak, sú stromy alebo konáre na nich preukázateľne nebezpečné, pristúpime k bezodkladnému výrubu alebo orezu konárov.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.