Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Nefunkcne lampy na Orechovej ulici

Vyriešený
Prijatý: 14.09.2023
Zodpovedaný: 01.10.2023
Autor: Peter
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Na zaciatku Orechovej ulice su dlhodobe nefunkcne svetla verejneho osvetlenia. Su to 2 lampy za sebou smerom od Lipovej ul.


Odpoveď:

Dobrý deň,

Problém s osvetlením v lokalite Nové Kalinkovo sa zjavuje pravidelne. Náklady sa pri tomto poruchovom verejnom osvetlení z roka na rok zvyšujú. Aj preto sa obec rozhodla, že v tomto roku kompletne vymení 57 kusov starých lamp z výbojkovými žiarivkami za nové LED svietidlá. Nielenže sa celkovo zníži energetická náročnosť, okrem toho nám výrazne poklesnú nároky na údržbu svetiel, keďže pri nových LED svietidlách a LED žiarovkách odpadá potreba častej výmeny starej žiarovky. Práce na výmene osvetlenia sa začali realizovať 18. septembra. Celkové náklady na obnovu, ktorá sa má ukončiť do 18. októbra, sú vopred vyčíslené na sumu 5-tisíc eur. Podľa odhadu by sa mala investícia vrátiť do dvoch rokov, no je potrebné myslieť na to, že návratnosť vo veľkej miere závisí od aktuálnej ceny energie.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.