Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

paintballové strieľanie v nedeľu

Vyriešený
Prijatý: 20.08.2023
Zodpovedaný: 02.11.2023
Autor: Frazova
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

dobrý deň pán starosta chcem sa opýtať či je v poriadku strieľanie na paintballovom ihrisku v čase nedeľného pokoja ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň,

V dnešnej dobe je čoraz viac detí, ktorým pohyb veľa nehovorí. Oveľa radšej trávia voľný čas pred televíznou obrazovkou alebo pri počítači. V našej obci nie je dostatočná športová infraštruktúra. Preto prioritou obce je pomôcť deťom a mládeži, aby mohla tráviť svoj voľný čas aktívnym športom, ktorý ponúka príležitosť nielen na rozvoj pohybových schopností, osvojenie si pravidiel, ale i získanie zaujímavých športových zážitkov, ktoré by mali viesť k celoživotnej pohybovej angažovanosti. Paintballový areál sa nachádza za hrádzou t. j. mimo hranicu zastavaného územia obce. V tomto športovom areáli je dovolené vykonávať výhradne tie aktivity, na ktoré je ihrisko prispôsobené. Sprievodným javom pri tomto športe je práve streľba z paintballových zbraní. Počas tréningu som sa bol presvedčiť priamo na ihrisku, či sa tam vykazujú také vysoké hladiny hluku, ktoré by rušili okolie. Nakoľko hlukový limit pre obytné územie cez deň predstavuje úroveň 50 decibelov, som presvedčený, že počas tréningu nebol tento limit prekročený. A nakoniec chcem upriamiť pozornosť aj na to, že šport ako taký ku čomu sa radí aj Paintball v Kalinkove našu obec v minulosti aj v súčasnosti zviditeľňuje vo svete.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.