Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prosim o zabezpecenie znacenia krizovatky

Vyriešený
Prijatý: 11.12.2022
Zodpovedaný: 21.12.2022
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Pri vjazde do obce od DL pri krizi vznikla pripojenim novostavieb na cestu 1056 neriadena krizovatka. To znamena, ze tu plati prednost z prava pre vychadzajucich obyvatelov/majstrov z tychto zopar novostavieb.
Prosim o zabezpecenie dopravneho znacenia podla odporucani prislusneho DI.


Odpoveď:

Dobrý deň,

Okresný úrad BA rozhoduje na základe stanoviska správcu pozemnej komunikácie a záväzného stanoviska dopravného inšpektorátu o pripájaní pozemných komunikácií, zriaďovaní vjazdov z cesty na susedné nehnuteľnosti, o úpravách alebo zrušení pripojenia pozemných komunikácií a vjazdov na susedné nehnuteľnosti. Podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách, sú cesty II. triedy a III. triedy vrátane ich prejazdných úsekov cez obce vo vlastníctve Bratislavského samosprávneho kraja (ďalej len „BSK“). Keďže je vlastníkom (správcom pozemnej komunikácie) cesty III. triedy č.1056 cez Kalinkovo BSK, je  povinný zabezpečiť nové dopravné značenie na novovzniknutej križovatke.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.