Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Poľná ulica

Vyriešený
Prijatý: 31.08.2020
Zodpovedaný: 29.12.2021
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň, p. starosta.
Poprosím vás o vyjadrenie sa k označeniu Poľnéj ulice. Je to smiešné, ale Poľná ulica končí v poli. Ulica nie je označená úplne dokonca a tak je problém pre prepravné firmy orientovať sa v teréne. Tiež ma zaujíma, ako je to s parkovaním v tejto slepej ulici. Preprava nákladného tovaru po tejto ulici je problematická. A ešte jedna veľmi ľahká otázka. Bude niekedy v budúcnosti Poľná ulica dokončená až do konca asfaltom a obrubníkmi ako polovica tejto cesty? Mal by obyvateľ tejto ulice požiadať Obecný úrad o súhlas, keď si chce na tejto slepej ulici vysypať vlečku štrku, pol roka skladovať palety, alebo nepretržite parkovať. Ja vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď na moje otázky a veci, ktoré ste len zdedili ako bremeno. Prajem vám pekný deň!


Odpoveď:

Dobrý deň

Zisťoval som ako je to s uvedeným problémom a súhlasím s Vami, že správna orientácia v obci je potrebná a zvyšuje úroveň našej obce. V tomto prípade musíme doobjednať tabule s názvom ulice a správne ich umiestniť tak, aby bola pohotová a pohodlná orientácia pre občanov ale aj cudzích návštevníkov obce. Čo sa týka parkovania na miestnych komunikáciach a chodníkoch v obci hovorí Zákon o cestnej premávke č.8/2009 Z.z. § 52 ods. 2. Ako som už viackrát uviedol v predošlých podnetoch, obec chystá Všeobecné záväzné nariadenie o miestnych daniach a miestnom poplatku, ktoré bude mať zreteľ aj na parkovanie vozidiel na verejných priestranstvách obce a ktoré bude podľa tohto VZN spoplatnené. Touto cestou Vás chcem tiež požiadať , aby ste pri zistení porušovania ustanovení § 23 ods. 1 a 2 zákona o cestnej premávke vodičmi, ktorí bránia v bezpečnom a plynulom prejazde miestnych komunikácií a chodníkov v obci iným osobám, sa priamo obracali na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Dunajskej Lužnej, č. tel. 02/45980914 Požiadavky obyvateľov v našej obci na dostavbu, rekonštrukciu a opravu ciest a chodníkov v našej obci sú už niekoľko rokov. Tento zámer by sme chceli uskutočniť no vlastné prostriedky nám však takéto náročné investície nepokryjú a preto sa snažíme získať finančné prostriedky z dotácií od štátu.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.