Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Neprispôsobivý občan

Vyriešený
Prijatý: 25.06.2020
Zodpovedaný: 29.12.2021
Autor: PhDr. Alena Jazudeková
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý deň,
pán starosta, ešte 23. 5. 2020 som Vám písala podnet na riešenie ohyzdného obrazu pri vstupe do Kalinkova, ktorý je výsledkom "chovateľských aktivít" nášho úžasného spoluobčana bývajúceho v zelenom RD (prepáčte, neviem číslo domu) na začiatku obce, ktorý nemá ďaleko od vzhľadu v rómskych osadách. Doteraz som nedostala žiadnu odpoveď, či a ako to riešite, resp. plánujete riešiť. Predsa musí existovať spôsob, ako naložiť s takýmito neprispôsobivými občanmi, či už podaním podnetu na políciu (trestné oznámenie), príp. finančný postih. Dúfam, že mi nenapíšete, že takýto problém sa nedá riešiť.

S pozdravom

PhDr. Alena Jazudeková

P.S. Mimochodom, už niekoľko dní nesvieti pouličné osvetlenie na Dubovej ulici.


Odpoveď:

Dobrý deň

Na začiatok chcem uviesť, že na obecnej stránke v kolónke podnet pre starostu neevidujem podnet na ktorý sa odvolávate zo dňa 23.5.2020

Čo sa týka občana „neprispôsobivého“ ako ste ho nazvala si dovoľujem touto cestou uviesť, že občan, ktorý chová na svojom pozemku domáce zvieratá neporušuje žiadne všeobecne záväzné nariadenie obce Kalinkovo a rovnako je potrebné zdôrazniť, že územný plán obce Kalinkovo nezakazuje užívanie nehnuteľnosti tak, ako ich užíva Vami označený občan. Dovolím si touto cestou uviesť, že Vami označený občan chová domáce zvieratá na nehnuteľnostiach vo svojom vlastníctve a obec Kalinkovo neeviduje žiadne sťažnosti od vlastníkov susedných nehnuteľností, ktoré by súviseli s chovom domácich zvierat. Domáce zvieratá pohybujúce sa po pozemku nevykazujú žiadne znaky zanedbania starostlivosti, prípadne týrania, naopak sú zdrojom pozitívneho záujmu obyvateľov obce a návštevníkov obce Kalinkovo. Chov domácich zvierat neodmysliteľne patril k signifikantným charakteristickým znakom vidieckeho života našich predkov a v súčasnosti je jedným z rýchlo vytrácajúcich sa charakteristických znakov slovenského vidieka. Skutočnosť, že občan Kalinkova chová na svojich nehnuteľnostiach domáce zvieratá a nadväzuje spôsobom svojho života na tradičný spôsob života svojich predkov, nie je možné nepochybne vnímať ako neprispôsobivosť tohto občana.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.