Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Opätovná žiadosť o pomoc riešenia nadmerne vysokých a neošetrovaných stromov-tují od suseda

Vyriešený
Prijatý: 03.04.2020
Zodpovedaný: 27.04.2020
Autor: Libuša Szabóová
Zodpovedal: Jozef Konrád

Podnet:

Pán starosta. Už pred rokom nám bola od Vás prisľúbená pomoc o vyriešení problému s vysokými, neošetrovanými tujami suseda Kulcsára Vincenta, ktorý nechal veľmi vysoko vyrásť jeho stromy ktoré nadmerne tienia a znečistujú náš pozemok. Zopár haluz sme odcvikli a prehodili susedovi na jeho pozemok ale ten nám ich naspäť prehodil ku nám.... Na obecný úrad sme dali pred rokom sťažnosť na tieto vysoké neošetrované stromy ale dodnes nám nikto nepomohol, nič sa nevyriešilo. Dodržíte Váš sľub ktorý ste mi dali na obecnom úrade ?


Odpoveď:

Dobrý deň

Výzva odoslaná 07.04.2020

Obec Kalinkovo Hlavná ul 211, 900 43 Kalinkovo - KA:389e-750/OcÚ/2020 V Kalinkove dňa :7.04.2020 Vec : Výzva na vykonanie ozdravného rezu Obec Kalinkovo ako príslušný orgán štátnej správy ochrany prírody a krajiny (ďalej len správny orgán) v zmysle podľa §2 písm. f) zákona č.416/2001 Z.z. o prechode niektorých kompetencií z orgánov štátnej správy na obce a na vyššie územné celky v znení neskorších predpisov a podľa § 69 písm. d) a h) zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“), Vás vyzýva, aby ste vykonali ozdravný rez vašich tují (thuja occidentalis), ktoré sa nachádzajú na parc. číslo 224/1. Svojím nekontrolovateľným rastom zasahujú až 1,5 metra do susednej nehnuteľnosti. Žiadame Vás zrealizovať ozdravný rez odborníkom, ktorý vykonáva ozdravné rezy. Vlastník (správca, nájomca) pozemku, na ktorom sa nachádza drevina, je povinný sa o ňu starať, najmä ju ošetrovať a udržiavať (§ 47 ods. 2 prvá veta zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny). Ošetrovanie drevín je činnosť zameraná na udržanie alebo zlepšenie ich zdravotného stavu alebo na odstránenie následkov ich poškodenia (§ 17 ods. 3 vykonávacej vyhlášky).

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.