Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Autobusová zastávka Metloviska

Vyriešený
Prijatý: 29.03.2019
Zodpovedaný: 27.04.2020
Autor: Ivana Paštrnáková
Zodpovedal: Jozef Konrád

Podnet:

Dobrý deň,
Rada by som opätovne navrhla zriadenie zastávky Metloviska, aspoň na znamenie, aby naše deti chodili bezpečne domov. Zvlášť v zimnom období. Zastávku sme žiadali zriadiť už pred pár rokmi, no stále je to len na úrovni sľubov.
Ďalšie možné riešenie, ktoré nam bolo navrhované je výstavba chodníka do obce, ktorý sa tiež zatiaľ nezrealizoval.
Ďakujem za odpoveď


Odpoveď:

Dobrý deň pani Paštrnáková

Ideu zriadenia zastávky - teda jej lokalizáciu sme prejednali s BSK, odborom dopravy a s BID, a.s. ako koordinátor IDS BK a na základe tohto jednania sme podali žiadosť ešte v júny 2018. Čo sa týka konkrétneho riešenia bolo potrebné vypracovať projekt autorizovaným dopravným inžinierom-teda minimálne projekt vodorovného aj zvislého dopravného značenia a potrebných stavebných úprav. Vzhľadom na to, že zastávka sa má nachádzať, na hlavnej ceste - teda štátnej ceste lll. triedy, projektovú dokumentáciu musí odsúhlasiť Okresný úrad Senec odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, ako aj OR PZ Senec. OÚ senec vydáva aj stavebné povolenia ako cestný správny orgán pre pozemné komunikácie ll.A lll. triedy. Peoblém je však v tom, že Obec Kalinkovo ani BSK ako správca pozemných komunikácií lll. triedy, nie sú vlastníkmi pozemkov pod touto cestnou komunikáciou a ani pozemkov priľahlých k tejto cestnej komunikácii.  Vlastníkom je Slovenský pozemkový fond, s ktorým v súčasnosti BSK jedná úradnou formou o vysporiadaní pozemku pod inkriminovanou cestou. Po úspešnom doriešení vlastníckých práv by už nemal byť problém dohodnúť sa s BSK - odbor dopravy a s BID, a.s. aby bola zastávka zaradená do cestovných poriadkov tadiaľ prechádzajúcich liniek.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň. 

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.