Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Parkovanie na chodnikoch a mimo vlastnych pozemkov

Vyriešený
Prijatý: 09.03.2020
Zodpovedaný: 27.04.2020
Autor: Anonym
Zodpovedal: Jozef Konrád

Podnet:

V Kalinkove, v novej casti (Astrova, Fialkova, Levandulova, Nevadzova, Pupavova, Salviova) parkuju ludia na chodniku a verjnom priestranstve a nezachadzaju do vlastnych dvorov.
Kvoli tomuto je casto nemozne dostat sa cez ulicu - nedajboze by sa potrebovali na ulicu dostat hasici alebo sanitka, nemaju moznost prejst ku domom dalej v uliciach.


Odpoveď:

Dobrý deň

Píšem trošku neskôr, ale zisťoval som, ako je to naozaj s uvedeným problémom. Máte pravdu, autá zaparkované na ulici zvyšujú nebezpečenstvo kolízií a zhoršujú priechodnosť ulíc. O parkovaní na ceste pred rodinným domom v obci hovorí zákon o cestnej premávke a v tomto prípade už pripravujem materiál pre obecné zastupiteľstvo na riešenie parkovania v našej obci. Pritom by stačilo tak málo, aby sa problémy s parkovaním v naše obci vyriešili. Je to však všetko v ľuďoch, aby zmenili svoje návyky a boli tolerantní voči svojim spoluobčanom.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.