Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

pouličné osvetlenie

Vyriešený
Prijatý: 13.12.2021
Zodpovedaný: 29.12.2021
Autor: Anonym
Zodpovedal: Starosta obce

Podnet:

Dobrý večer, mám otázku a podnet na pouličné osvetlenie, od 10.12.2021 nesvieti pouličné osvetlenie ulica Agátová plus okolie, do dnešného večera 13.12.2021 daný problém nikto neriešil, na ceste je ľad človek si musí svietiť po ceste do a z práce baterkou. Je toto v rok 2021 možné? Začne sa to riešiť až keď si niekto nohu, ruku...doláme ? Môžem Vás požiadať o Vaše riešenie? Keby to bolo prvý krát, ale toto sa opakuje pravideľne . ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň,

Obyvatelia v lokalite nové Kalinkovo mohli v poslednej dobe postrehnúť výpadky osvetlenia. Odstraňovanie chýb a opravy verejného osvetlenia nám zabezpečuje firma, s ktorou máme uzatvorenú zmluvu. Porucha bola nahlásená a vo štvrtok 16.12.2021 bola porucha opravená. Výmena lámp (boli vymenené), je jednoduchšia záležitosť, lebo to presne vidia, kde to je, ale identifikácia poruchy pri skrate môže trvať aj niekoľko dní, hoci samotná oprava je možno niekoľkominútová záležitosť. V lokalite nové Kalinkovo, je pouličné osvetlenie starého typu (výbojkové), kde dochádza k častejším poruchám, stožiare sú zhrdzavené, svietidlá sa zanášajú, strácajú svietivosť, a v poslednej dobe, z nejakého dôvodu, sú časté skraty na izolovaných vodičoch v zemi. V súčasnosti je ďalšia časť osvetlenia nefunkčná. Opäť sa musí vykonať dodatočná fyzická kontrola, nakoľko nebolo zrejmé, či boli nájdené všetky poškodenia. V najbližších rokoch je naším zámerom modernizovať a rekonštruovať verejné osvetlenie aj v tejto časti obce.

Ďakujem za Váš podnet v prípade otázok sa prosím kedykoľvek ozvite želám pekný deň.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil.