Obec Kalinkovo

Rampa na Zelenej ulici

Rampa na Zelenej ulici
Zodpovedaný

Podnet:

Dobrý deň,
chcel by som sa informovať, či by nebolo možné premiestniť rampu na Zelenej ulici smerom na zberný dvor. Táto rampa znemožňuje bezbariérový prístup na hrádzu, ktorá tvorí pre chodcov a cyklistov jedinú možnosť ako sa bezpečne dostať napr. na zastávku autobusu pri obecnom úrade. Rampu je nutné obchádzať cez úzky, kľukatý priestor na ktorom vznikla vyšlapaná cestička cez ktorú je veľmi obtiažne prejsť samotným chodcom, nehovoriac o mamičkách s kočíkom alebo nebodaj vozičkároch. Osobitne to platí v noci, alebo nepriaznivom počasí. Takisto manipulácia s rampou je pre obsluhu obtiažna vzhľadom na nedostatočný priestor okolo nej. Ďakujem

Juraj Mečiar

Odpoveď:

Dobrý deň

Každá závora musí byť nainštalovaná tak, aby vhodne usmerňovala osoby a vozidlá, aby zreteľne a viditeľne oddeľovala od seba jazdné dráhy a chodníky a bránila tak pritom nebezpečenstvu zrážok. To je dôležité predovšetkým na miestach ako je hrádza, kde cyklotrasa križuje cestnú komunikáciu. Je to aj nariadenie o prevádzkovej bezpečnosti správcu a vlastníka hrádze, ktorým je Slovenský Vodohospodársky podnik š.p. Z uvedeného vyplýva, že závory a cestné zátarasy, ktoré sú súčasťou hrádze sú aj majetkom SVP š.p. a môže ich upravovať iba SVP š.p.