Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Seniori, zbystrite pozornosť

Dátum: 02.02.2023
Autor: Zástupca starostu obce
Počet videní: 3443
Seniori, zbystrite pozornosť

Seniori, zbystrite pozornosť!, tak znie názov nového preventívneho projektu Policajného zboru Slovenskej republiky v spolupráci so Slovenskou poštou a.s.,  ktorý je zameraný na seniorov, ktorí väčšinu svojho času trávia v domácom prostredí s minimálnym sociálnym kontaktom. Policajní preventisti pri realizovaní projektu seniorov oslovujú za prítomnosti poštových doručovateľov, ktorí sú seniorom dôverne známi, priamo v ich obydlí.  Policajná preventistka z OR PZ v Senci v rámci tohto projektu v mesiaci január zavítala do obce Kalinkovo, kde za prítomnosti poštovej doručovateľky oslovila seniorov. 

Cieľom tohto projektu je osloviť starších občanov, ktorí sa môžu stať potenciálnou obeťou podvodného konania, ozrejmiť im najčastejšie spôsoby, ktoré používajú podvodníci a taktiež upozorniť ich na obozretnosť pri vydávaní finančnej hotovosti neznámym osobám.

Polícia preto vyzýva seniorov, aby neverili osobám:

  • ktoré tvrdia, že sú pracovníci Slovenskej pošty a nesú vám preplatok;
  • ktoré tvrdia, že sa nachádzate v nebezpečenstve a niekto vás chce okradnúť,
  • ktoré sa predstavia ako policajti a vyzvú vás, aby ste peniaze a cennosti, ktoré máte vložili do tašky a vyhodili z okna alebo odovzdali neznámej osobe;
  • ktoré sa predstavia ako lekári, či policajti a oznámia vám, že váš príbuzný mal alebo zapríčinil dopravnú nehodu, pri ktorej sa zranil spolu s inými osobami a súrne potrebuje peniaze.

V neposlednom rade apelujeme taktiež na občanov, aby intenzívne komunikovali so svojimi staršími príbuznými a upozorňovali ich na tieto nástrahy, aby sa nestali obeťami podvodníkov.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.