Usmernenie pre občanov - príspevok na ubytovanie

Dátum: 04.04.2022
Usmernenie pre občanov - príspevok na ubytovanie

Poskytovanie príspevku za ubytovanie osôb s udeleným štatútom dočasného útočiska upravuje aktuálna novela zákona o azyle účinná od 30. marca 2022.

Príspevok budú ubytovateľom vyplácať samosprávy z prostriedkov poukázaných z ministerstva vnútra.

Podrobnosti a postup pri vyplácaní príspevku upravuje nariadenie vlády účinné od 31. marca 2022.

Prinášame dôležité informácie a vzory dokladov pre ubytovateľov i samosprávu, vrátane odpovedí na najčastejšie otázky, ktoré budeme pravidelne aktualizovať.

Žiadame všetkých, ktorí ubytovali ukrajinských odídencov, fyzické osoby aj právnické subjekty, aby do štvrtka, 7. apríla, vyplnili a odovzdali formulár žiadosti o preplatenie nákladov spojených s ubytovaním za mesiac február a marec. Nároky uplatnené po tomto termíne nebude možné v zmysle zákona preplatiť.

leták ubytovanie 30032022 Veľkosť: 1.21 MB Formát: pdf Dátum: 6.4.2022